Preview Mode Links will not work in preview mode

Za grosz Kultury


Jun 18, 2021

Komu zależy, by nie było równości w Polsce? Kiedy prezydent Andrzej Duda przekroczył fundamentalną granicę? Która z czołowych polityczek zasnęła na dyskusji o przeciwdziałaniu dyskryminacji? Co oznacza epoka przed i po "Filadelfii"? Dlaczego Steven z "Dynastii" wywołał rewolucję w polskich domach? W piątej odsłonie podcastu "Za grosz Kultury" rozmawiają: Dawid Dudko, Joanna Barańska, Alan Rynkiewicz z Onet Kultura oraz Hubert Sobecki z Miłość Nie Wyklucza. Z okazji Miesiąca Dumy i organizowanego w stolicy Marszu Równości tematem jest sytuacja osób LGBT+, zarówno z perspektywy społeczno-politycznej, jak popkulturowej.

Zaproszenie do udziału w podcaście przedstawiciela Miłość Nie Wyklucza to nawiązanie do zainicjowanego z okazji Miesiąca Dumy cyklu rozmów #OdkrywamySię, tworzonego we współpracy ze stowarzyszeniem.

Gdy politycy za wszelką cenę próbują nas podzielić i skłócić, Hubert Sobecki podkreśla: - Ostatecznie chodzi o ludzkie życie. Gnębione dzieciaki pójdą się wieszać na sznurówkach.

Uwaga na spoiler serialu "Nie z tego świata" (finał sezonu).